| Disponibilitate: | |
|---|---|
| Cantitate: | |
Centrifuga cu microplaci MP-2500 este o centrifuga instantanee special conceputa pentru microplaci.
Este potrivit pentru:
Bandă de tuburi PCR de 0,2 ml
8 benzi de tuburi PCR de 0,2 ml
Plăci PCR cu 96 sau 384 godeuri
Diverse microplăci PCR standard (inclusiv cu fuste)
Caracteristici:
◆ Două moduri de operare: inch și cronometrare
◆ Accelerație instantanee până la 2800 rpm și oprire în 6 s cu frână electronică
◆ Picăturile de perete s-au îndepărtat rapid
◆ Îmbunătățește eficient rezultatul experimentului PCR
◆ Capacul superior se deschide la 95° pentru o operare ușoară
![]() |
Opreste-te in 6s |
![]() |
Ușor de operat | ||
![]() |
Inching și modul de sincronizare |
![]() |
Aproape de alergări tăcute |
Specificatii:
| Parametri Model | MP-2500 |
| Voltaj | DC24V, 2A |
| Cronometru | 1s~99s(Rotire scurtă) |
| Viteza maximă | 2800 rpm |
| Max.RCF | 600xg |
| Max.Raza rotorului | 63 mm |
| Capacitate | 8 benzi de tuburi PCR de 0,2 ml/tuburi PCR de 0,2 ml / placă PCR cu 2 × 96 godeuri |
| Nivel de zgomot | ≤55dB |
| Timp de decelerare | 6s |
| Timp de accelerare | ≤ 15s |
| Putere | 48W |
Dimensiuni exterioare (L×A×A) |
220x245x200(mm) |
Observații: Instrumentul vine cu 2 adaptoare pentru plăci.