YT5ER
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
YT5ER 5000rpm(4420×g), 4*180ml, förkylningsdesign, bänkcentrifug, stödsving/mikroplåt/fast rotor
används ofta inom biokemi, biologiska produkter, farmaceutisk fabrik och laboratorium.
YT5ER-funktioner:
1. Mikroprocessorkontroll, digital display, pekpanel, parametrar i drift kan redigeras och ändras till att visa andra löpparameter och RCF.
2.Borstlös frekvensmotor med enklare konstruktion, mer pålitlig prestanda, längre livslängd och tyst gång.
3. Automatiskt locklås, superhastighet, övertemperaturskydd och obalansskydd. Centrifugerkroppen är gjord av högkvalitativt stål, säker och pålitlig.
4. Adaptrar är tillgängliga enligt experimentkrav.
5. 3-lagers skyddsstålskydd, säkert och pålitligt.
6. TUV CE EMC-certifikat.
YT5ER teknisk parameter -
| Max. Hastighet | 5000 rpm |
| Max. RCF | 4420×g |
| Max. Kapacitet | 4×180ml |
| Tidsintervall | 0~9h59min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 60 |
| Temperatur | -20℃-40℃ |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | ±1℃ |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ/60HZ |
| Storlek (B x D x Hmm) | 570×600×340 mm |
| Nettovikt (Kg) | 76 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport finns tillgänglig |
YT5E teknisk parameter
| Max. Hastighet | 5000 rpm |
| Max. RCF | 4420×g |
| Max. Kapacitet | 4×180ml |
| Tidsintervall | 0~99 min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 58 |
| Temperatur | Normal |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | / |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ/60HZ |
| Storlek (B x D x Hmm) | 540×370×280 mm |
| Nettovikt (Kg) | 28 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport finns tillgänglig |
Matchade rotorer för YT5E/YT5ER
| Rotor nr. | Rotortyp | Maxhastighet (rpm) | Max volym (ml) | RCF |
| 5E-1 | Svängrotor | 4000 | 4×180ml | 2580 |
| 5E-2 | Mikroplatta rotor | 4000 | 2×3×96 brunn | 2020 |
5E-4
|
Svängrotor | 5000 | 4×1×50ml | 4420 |
5E-5
|
Svängrotor | 5000 | 4×1×100ml | 4420 |
5E-6
|
Svängrotor | 4000 | 4×2×50ml | 2820 |
5E
|
Svängrotor | 4000 | 4×4×15 ml | 2820 |
| 5E-8 | Svängrotor | 4000 | 4×6×10/7ml vakuumrör | 2580 |
| 5E-9 | Svängrotor | 4000 | 4×6×5ml vakuumröradapter | 2170 |
| 5E-10 | Svängrotor | 4000 | 4×4/10/7ml | 2580 |
| 5E-11 | Svängrotor | 4000 | 4×4×5ml vakuumröradapter | 2170 |
5E-12
|
Fast rotor | 5000 | 6×15 ml | 2540 |
5E-13
|
Fast rotor | 5000 | 12×15ml | 3080 |
5E-14
|
Fast rotor | 5000 | 24×15 ml | 3500 |
5E-15
|
Fast rotor | 5000 | 30×15ml | 3830 |
5E-16
|
Fast rotor | 5000 | 4×50 ml | 2520 |
5E-17
|
Fast rotor | 5000 | 6×50 ml | 2850 |
5E-18
|
Fast rotor | 5000 | 12×50ml | 3860 |
5E-19
|
Fast rotor | 5000 | 4×100ml | 2630 |
5E-20
|
Fast rotor | 5000 | 6×100ml | 3130 |