YT5A
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
YT5A 5000rpm, 4*300ml, förkylningsdesign, bordscentrifug, stödsving/mikroplatta/fast rotor
Drag:
* Används i stor utsträckning inom blodbanksområdet. Sjukhus och laboratorium.
* Förkylningsdesign för YT5AR, 10 typer av acceleration och retardation
* Mer än 10 rotorer för ditt val
* Låg hastighet, lågt ljud, kompakt design och små vibrationer
* Användarvänlig LED-display ger hastighet, tid och temperaturparametrar.
* Borstlös frekvensmotor med stort vridmoment, ingen pulverförorening, gratis underhåll, snabb i hastighet upp och ner
* Obalanssensor och överhastighetssensor, centrifugkroppen är gjord av högkvalitativt stål, mycket säkert.
* Elektriskt locklås, överhastighetsskydd, övertemperaturskydd och obalansskydd.
YT5AR teknisk parameter -- stöder förkylning
| Max. Hastighet | 5000 rpm |
| Max. RCF | 4730×g |
| Max. Kapacitet | 4×300ml |
| Tidsintervall | 1~9h59min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 60 |
| Temperatur | -20℃~40℃ |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | ±1℃ |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ 15A |
| Storlek (B x D x Hmm) | 640×665×420 mm |
| Nettovikt (Kg) | 118 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport finns tillgänglig |
YT5A teknisk parameter
| Max. Hastighet | 5000 rpm |
| Max. RCF | 4730×g |
| Max. Kapacitet | 4×300ml |
| Tidsintervall | 1~9h59min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 60 |
| Temperatur | / |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | / |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ 3A |
| Storlek (B x D x Hmm) | 620×450×355 mm |
| Nettovikt (Kg) | 52 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport finns tillgänglig |
Matchade rotorer för YT5A/YT5AR
| Rotor NR. | Rotortyp | Maxhastighet (r/min) | Volym (ml) | Max RCF(*g) |
5A-1
|
Svängrotor (rund kopp) | 4000 | 4×300ml | 3180 |
5A-2
|
Svängrotor (fyrkantig kopp) | 4000 | 4×300ml | 3150 |
5A-3 |
Svängrotor | 4000 | 4×24×7ml | 3150 |
| 4000 | 4×24×5 ml | 2750 | ||
| 4000 | 4×18×10ml | 3140 | ||
5A-4 |
Mikroplatta rotor | 4000 | 2×4×96 brunn | 2910 |
5A-5 |
Mikroplatta rotor | 4000 | 2×4×48 brunn | 2300 |
5A-6
|
Svängrotor | 5000 | 4×1×50ml | 4730 |
| 5000 | 4×1×100ml | 4730 | ||
5A-7
|
Svängrotor | 4000 | 4×2×50ml | 3200 |
| 4000 | 4×2×100ml | 3020 | ||
| 4000 | 4×4×15 ml | 3200 | ||
| 4000 | 4×6×15 ml | 3200 | ||
| 4000 | 4×8×15 ml | 3200 | ||
| 4000 | 4×12×5ml vakuumrör | 2480 | ||
| 4000 | 4×12×7ml vakuumrör | 2760 | ||
| 4000 | 4×12×10ml vakuumrör | 2790 | ||
| 4000 | 4×8×10/7/5ml vakuumrör | 2790 | ||
| 4000 | 4×6×10/7/5ml vakuumrör | 2790 | ||
| 4000 | 4×4×10/7/5ml vakuumrör | 2790 | ||
5A-8
|
Fast rotor | 5000 | 6×15 ml | 2540 |
5A-9
|
Fast rotor | 5000 | 12×15ml | 3080 |
5A-10
|
Fast rotor | 5000 | 24×15ml | 3500 |
5A-11
|
Fast rotor | 5000 | 30×15ml | 3830 |
5A-12
|
Fast rotor | 5000 | 4×50 ml | 2520 |
5A-13
|
Fast rotor | 5000 | 6×50 ml | 2850 |
5A-14
|
Fast rotor | 5000 | 12×50ml | 3860 |
5A-15
|
Fast rotor | 4000 | 24×50ml | 2970 |
5A-16
|
Fast rotor | 5000 | 4×100ml | 2630 |
5A-17
|
Fast rotor | 5000 | 6×100ml | 3130 |
5A-18
|
Fast rotor | 4000 | 12×100ml | 2970 |