YD6MB
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
YD6MB blodbankscentrifug, 6×500 ml blodpåse, deformerande rötor, kylcentrifug
Drag
* Används ofta inom blodbank, läkemedelsfabrik och laboratorium.
* Borstlös frekvensmotor, med stort vridmoment, gratis underhåll, ingen pulverförorening, snabb i hastighet upp och ner.
* Digital display som visar program, hastighet, tid, RCF, temperatur.
* Mikrodatorkontroll, det finns 10 typer av program och 10 typer av acceleration och retardation för ditt val.
* Det finns 6 typer av rotorer för ditt val.
* Elektriskt locklås, kompakt design, superhastighet och obalansskydd.
* Centrifugerkroppen är gjord av högkvalitativt stål, säker och pålitlig.
YD6MB teknisk parameter
| Max. Hastighet | 6000 rpm |
| Max. RCF | 6600×g |
| Max. Kapacitet | 6×1000ml (6*500ml blodpåse) |
| Timer | 1~9h59min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 60 |
| Temperaturområde | -20~40℃ |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | ±1℃ |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V 50HZ/60HZ |
| Storlek (L x B x Hmm) | 800×740×930 mm |
| Nettovikt (Kg) | 310 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport finns tillgänglig |
Matchade rotorer för YD6MB
| Beställningsnr. | Rotor | Maxhastighet (rpm) | Max volym (ml) | Max.RCF(×g) |
6MB-1
|
Svängrotor | 4200 | 6×1000ml | 5100 |
6MB-2
|
Vinkelrotor | 6000 | 4×300ml | 5390 |
6MB-3 |
Vinkelrotor | 6000 | 6×300 ml | 5660 |
6MB-4
|
Vinkelrotor | 6000 | 6×500ml | 6600 |