YT4N
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
YT4N MAX 5000rpm(3460×g),6×10ml-6×100ml,Låghastighetscentrifug för urinsedimentseparation
Drag:
1. Mikroprocessorkontroll, mindre bullrigt, den används ofta för kvalitativ analys av blodserum, plasma och urea inom sjukhus, blodcentral, laboratorium och biokemi.
2. Borstlös motor, gratis underhåll, ingen pulverförorening, snabb i hastighet upp och ner.
3. Det flexibla axeldrivna systemet som driver rotorn direkt, smidigt i drift och små vibrationer.
4. Det finns många rotorer för ditt val, lämpliga för olika specifikationer uppfyller kundernas olika krav på separation.
5. Mikrodatorkontrollsystem, LCD visar RCF, tid och hastighet.
6. Elektriskt locklås, kompakt design, superhastighet och obalansskydd.
YT4N tekniska parametrar:
| Max. Hastighet | 5000 rpm |
| Max. RCF | 3460×g |
| Max. Kapacitet | 6×100ml |
| Tidsintervall | 0~99 min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 55 |
| Temperatur | Normal |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | / |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ/60HZ |
| Storlek (B x D x Hmm) | 485×320×255 mm |
| Nettovikt (Kg) | 18 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport finns tillgänglig |
Matchade rotorer för YT4N :
| Beställningsnr. | Rotor nr. | Maxhastighet (rpm) | Max volym (ml) | Max. RCF(×g) |
5K-1
|
Svängrotor | 5000 | 6x10 | 3460 |
5K-2
|
Vinkelrotor | 4000 | 30x7/5ml | 2250 |
5K-3
|
Vinkelrotor | 4000 | 18x15/10ml | 2250 |
5K-4
|
Vinkelrotor | 4000 | 24x10 ml | 2200 |
5K-5
|
Vinkelrotor | 4000 | 12×15/7/5ml | 2150 |
5K-6
|
Vinkelrotor | 4000 | 12×20ml | 2200 |
5K-7
|
Vinkelrotor | 5000 | 6×15 ml | 2540 |
5K-8
|
Vinkelrotor | 5000 | 12×15ml | 3080 |
5K-9
|
Vinkelrotor | 5000 | 4×50 ml | 2520 |
5K-10
|
Vinkelrotor | 5000 | 6×50 ml | 2850 |
5K-11![]() |
Vinkelrotor | 5000 | 4×100ml | 2630 |
5K-12
|
Vinkelrotor | 5000 | 6×100ml | 3130 |