YT4
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
YT4 Serofuge, Cell Washer Centrifuge, 4000rpm, 12×7ml med SERO Rotor, HLA Rotor
Drag:
1. Mikroprocessorkontroll, mindre bullrigt, det används ofta för kvalitativ analys av blodserum, plasma och urea inom sjukhus, laboratorium och biokemi.
2. Borstlös motor, gratis underhåll, ingen pulverförorening, snabb i hastighet upp och ner.
3. Specialprogram, HLA och SERO separat.
4. Mikrodatorkontrollsystem, LED visar RCF, tid och hastighet.
5.Elektriskt locklås, kompakt design, superhastighet och obalansskydd.
YT4 teknisk parameter:
| Max. Hastighet | 4000 rpm |
| Max. RCF | 2000 |
| Max. Kapacitet | 12×7ml |
| Tidsintervall | 0~99 min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 55 |
| Temperatur | Normal |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ/60HZ |
| Storlek (B x D x Hmm) | 485×320×255 mm |
| Nettovikt (kg) | 20 kg |
Matchade rotorer för YT4
| Beställningsnr. | Rotor | Maxhastighet (rpm) | Max volym (ml) | Max. RCF(×g) |
| NO31501 | SERO Rotor | 3000 | 12×7/5ml (10-13*65-100 mm) | 1000 |
| NO31502 | HLA Rotor | 4000 | 12×2/1,5/0,5ml | 2000 |
| Rotorns namn | Max RCF(×g) | Använda |
| HLA-rotor för lymfocyttvätt | 2000 | Lymfocytseparation inkuberad cellseparation |
| 1000 | Hematoblastextensionerat (bortskaffande av trombin) | |
| 1000 | Lymfocyttvättning | |
| SERO-rotor för erytrocyttvätt | 500 | Blodgruppsbestämning, bilden av hematocyten |
| 1000 | Testet av korsande lämplighet | |
| 1000 | Tvättning av hematocyter, destillation av serum och plasma |