YF12R
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
YF12R stor kapacitet 4*1000ml med 4000rpm svängrotor, 6*300ml med 12000rpm, höghastighetscentrifug kyld centrifug golvstående, mikroplattorrotor tillgänglig
Drag:
* Används i stor utsträckning inom biokemi, biologiska produkter, farmaceutisk fabrik och laboratorium.
* Borstlös frekvensmotor för modell YF12R som i stort vridmoment, gratis underhåll, ingen pulverförorening, snabb i hastighet upp och ner.
* Modell YF12R med digital display som visar hastighet, tid och temperatur.
* Mikrodatorkontroll, det finns 10 typer av program och 10 typer av acceleration och retardation för ditt val.
* Det finns höghastighetsrotorer och låghastighetsrotorer för ditt val.
* Elektriskt locklås, kompakt design, superhastighet och obalansskydd.
* Centrifugerkroppen är gjord av högkvalitativt stål, säker och pålitlig.
YF12R teknisk parameter
| Max. Hastighet | 12000 rpm |
| Max. RCF | 22650x g |
| Max. Kapacitet | 4x1000ml |
| Timer | 1–9h59min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller(dB) | ≤ 60 |
| Temperaturområde | -20~40°C |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | ±1°C |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ/60HZ |
| Mått (LxBx Hmm) | 780x675x830mm |
| Nettovikt (Kg) | 260 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibrering |
Matchade rotorer för YF12R
| Produktnr. | Rotortyp | Maxhastighet (rpm) | Volym (ml) | Max RCF(g) |
L12-1 |
Vinkelrotor | 12000 | 6×300 ml | 22650 |
L12-2
|
Vinkelrotor | 8000 | 6×500ml | 11740 |
L12-3
|
Svängrotor | 4000 | 4×1000ml | 4060 |
L12-4
|
Mikroplatta Rotor | 4000 | 4×4×96brunn | 2940 |
| L12-5 | 4000 | 2×4×96brunn | 2490 |