YF21R
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
YF21R 21000rpm/46140xG Hastighet,4*800ml,-20~40 °C Kyld golvstående Centrifuge, Kontinuerlig Rotor Tillgänglig,10 Acc/Dec
Drag:
* 10 typer av program och 10 typer av acceleration och retardation för dig att välja;
* Mikrodatorkontrollsystem, LED (digital) display temperatur, tid, hastighet;
* Automatiskt elektriskt låsskydd, kompakt struktur, supersnabb hastighet, obalanserat skydd;
* Importerad kompressor,fluorfri,dubbelcykelkylning,kall och varm omväxlande lätt, fri miljöförorening och exakt temperaturkontroll;
* Borstlös frekvensmotor som har stort vridmoment, gratis underhåll, ingen pulverförorening, snabb hastighet upp och ner;
* Flexibelt axeldrivet system som driver rotorn direkt, smidigt i drift, lågt ljud och små vibrationer;
* Centrifugalkroppen är gjord av högkvalitativt stål, säker och pålitlig.
YF21R teknisk parameter
| Max. Hastighet | 21 000 rpm |
| Max. RCF | 46140 xg |
| Max. Kapacitet | 4x800ml |
| Timer | 1–9h59min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 65 |
| Temperaturområde | -20~40°C |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | ±1°C |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V 50HZ/60HZ |
| Mått (LxBx Hmm) | 800x740x930mm |
| Nettovikt (Kg) | 300 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport |
Matchade rotorer för YF21R
| Rotor nr. | Rotortyp | Maxhastighet (r/min) | Volym (ml) | Max RCF(g) |
21M-1
|
Vinkelrotor | 21000 | 12x10 | 44440 |
21M-2
|
Vinkelrotor | 20000 | 16x10 | 46140 |
21M-3
|
Vinkelrotor | 20000 | 8x30/20 | 42040 |
21M-4
|
Vinkelrotor | 20000 | 6x50 | 44700 |
21M-5
|
Vinkelrotor | 15000 | 8x50 | 27540 |
21M-6 |
Vinkelrotor | 15000 | 6x70 | 25480 |
21M-7
|
Vinkelrotor | 12000 | 8x100 | 19610 |
21M-8
|
Vinkelrotor | 11000 | 4x300 | 18120 |
21M-9 |
Vinkelrotor | 10000 | 6x300 | 15730 |
21M-10
|
Vinkelrotor | 9000 | 6x500 | 14860 |
21M-11
|
Svängrotor | 4000 | 4x800 | 3450 |
21M-12 |
Svängrotor | 15000 | 4x5 | 21670 |
21M-13
|
Svängrotor | 13000 | 4x30 | 23580 |
21M-14
|
Svängrotor | 10000 | 4x50 | 16240 |
Matchade kontinuerliga centrifugalrotorer
| Produktnr. | Rotortyp | Maxhastighet (rpm) | Volym (ml) | Max RCF(g) | Standardflöde | Deposition |
| nr 30128 | Kontinuerlig centrifugalrotor | 17000 | 1000 | 31390xg | 285-350 ml/min | 500 ml |
| nr 30129 | Kontinuerlig centrifugalrotor | 14000 | 1800 | 21710xg | 220-500 ml/min | 500 ml |
| Nr 30130 | Kontinuerlig centrifugalrotor | 8000 | 3000 | 9450xg | 220-500 ml/min | 1600 ml |
| nr 30131 | Kontinuerlig centrifugalrotor | 8000 | 1800 | 8600xg | 220-500 ml/min | 1000 ml |