YX5G Gerber Centrifuge
Drag:
* Kylcentrifug, används ofta i laboratorier, blodbanker och sjukhus.
* Obalanssensor och övertemperatursensor
* Förkylningsdesign, 10 typer av acceleration och retardation
* Mer än 20 typer av rotorer för ditt val
* Lågt ljud, små vibrationer och kompakt design.
* Importkompressorer fluorfria, dubbelcykelkylning, fri miljöförorening
* Centrifugerkroppen är gjord av högkvalitativt stål, mycket säkert
* Användarvänlig stor digital display ger hastighet, tid och temperaturparametrar
* Borstlös motor som i stort vridmoment, ingen pulverförorening, gratis underhåll, snabb i hastighet upp och ner
YX5G teknisk parameter
| Max. Hastighet | 5000 rpm |
| Max. RCF | 4730×g |
| Max. Kapacitet | 4×250ml |
| Tidsintervall | 0~9h59min |
| RPM/RCF Konvertera | Ja |
| Buller (dB) | ≤ 58 |
| Temperatur | Rumstemperatur: +10 ~ 80 ℃ |
| Acc/Dec | 10 sorter |
| Hastighetsnoggrannhet | ±20r/min |
| Temperaturnoggrannhet | ±1℃ |
| Spänning (V/Hz) | AC 220V/110V 50HZ/60HZ |
| Storlek (B x D x Hmm) | 650×665×400 mm |
| Nettovikt (Kg) | 83 kg |
| Certifikat | CE, ISO & Kalibreringsrapport finns tillgänglig |